Ημερίδα: Αξιολόγηση μαθητών στα μαθηματικά και τις φυσικές επιστήμες – Μαθησιακές δυσκολίες και δυσλεξία

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Παιδιών με Δυσλεξία και Μαθησιακές Δυσκολίες Ν. Καβάλας, σε συνεργασία  με τους Σχολικούς Συμβούλους, Ειδικής Αγωγής & Εκπαίδευσης  της 8ης Περιφέρειας  κ. κ. Τοζακίδη Ανανία,  Μαθηματικών της Περιφέρειας  Α.Μ.Θ.  κ. κ. Καρασταμάτη Ευστράτιο και το ΠΕΚ Καβάλας, σας προσκαλούμε στην ημερίδα με θέμα:

«ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ MΑΘΗΤΩΝ (ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ) ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ & ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ -ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΛΕΞΙΑ».

Εισηγητής  ο κ. κ. Γρηγοριάδης  Ιωάννης, Εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο ΠΕΚ Καβάλας, την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017, στις 18:00μμ.

Θα προλογίσει ο Σύμβουλος Μαθηματικών κ. κ. Καρασταμάτης  Ευστράτιος και  η Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Γονέων Παιδιών με Δυσλεξία και Μαθησιακές Δυσκολίες  κ.κ. Γεωργία Μπάρου.

H ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς.

Το άρθρο δημοσιεύτηκε σε Ανακοινώσεις, Επιμορφώσεις, Σεμινάρια ΠΕΚ, Σημαντικές ανακοινώσεις. Bookmark the permalink.